Graterlia OS Informacje


<< 2017.10.01 >>

   Tuner VU+ Ultimo jest oficjalnie wspierany przez Graterlia OS.

<< 2017.09.27 >>

   Tuner MiracleBox Mini jest oficjalnie wspierany przez Graterlia OS.

<< 2017.09.22 >>

   Tuner Golden Interstar LX1/LX2 jest oficjalnie wspierany przez Graterlia OS.

   Jeżeli ktoś ma dostęp do tunera Golden Interstar LX3 proszę o kontakt (graterlia(at)xunil.pl).

<< 2017.08.23 >>

   W dniu 2017.08.23 nastąpiła reorganizacja forum oraz strony WWW Graterlia OS.

 • forum – przebudowa i reorganizacja kategorii;
 • WWW GOS
  • reorganizacja historii aktualizacji GOS (przy najbliższej aktualizacji systemu będzie to widoczne);
  • wydzielenie podstrony WWW dla OSCam (http://oscam.graterlia.xunil.pl) - osoba odpowiedzialna za GOS OSCam to @AbrahaM;
  • wydzielenie podstrony WWW dla Dodatków GOS (http://addons.graterlia.xunil.pl) - osoba odpowiedzialna za GOS Addons to @TomTelos;
  • w związku z wydzieleniem podstron od dzisiaj wszelkie informacje dotyczące Dodatków dla GOS oraz OSCam dla GOS będą publikowane wyłącznie na podstronach;
  • na głównej stronie WWW GOS w sekcji „historia aktualizacji” będą publikowane tylko i wyłącznie informacje o GOS bez wyszczególnienia informacji o OSCam oraz Dodatkach;

   Jednocześnie informuję, iż forum od teraz służy jedynie jako miejsce wsparcia GOS, GOS Addons, GOS OSCam. Na Forum nie będą umieszczane informacje o zmianach dotyczących pakietów z GOS, GOS Addons oraz GOS OSCam. Nie będzie również opcji pobierania pakietów z GOS, Dodatków dla GOS oraz OSCam dla GOS. Od tego są wyłącznie strony WWW oraz repozytoria pakietów.

   W najbliższym czasie przewiduję kolejne, mam nadzieję już ostatnie uporządkowanie całego projektu Graterlia OS.

<< 2017.06.22 >>

   W dniu 22.06.2017 uruchomiona została nowa wersja strony WWW Graterlia OS. Poprzednia wersja strony dostępna pod adresem http://graterliash4.xunil.pl/ obejmuje Graterlia OS dla SH4. Nowa wersja strony obejmuje wyłącznie MIPS32EL.
   Przy okazji zrobione zostały porządki na serwerach oraz w bazach danych od Forum.

<< 2017.06.14 >>

   Tuner Mut@nt HD1500 jest oficjalnie wspierany przez Graterlia OS.

<< 2017.05.19 >>

   Tunery Zgemma H2S, Zgemma S2S, Evo NOVA Twin są oficjalnie wspierane przez Graterlia OS.

   Evo NOVA Twin to ten sam box co Zgemma H2S. Różnią się tylko lekko obudową, pudełkiem i nadrukiem na pilocie.

<< 2017.03.07 >>

   Przyszedł ten, w sumie smutny moment, w którym drogi – moja (nasza) i @j00zek/zdzisław22 – się rozeszły.
   Moja (nasza) wizja GOS (sprecyzowana od powstania projektu Graterlia) jest zupełnie inna niż wizja GOS @j00zek/zdzisław22.
   Inicjatywa wyszła od @j00zek/zdzisław22. Usunięty został (na wyraźną prośbę) użytkownik @j00zek z forum. Posty tego użytkownika pozostają, ponieważ usunięcie ich groziłoby tym, że wątki stałyby się nieczytelne.
   Użytkownik @zdzisałw22 zostanie usunięty (również na wyraźną prośbę) dopiero jak @j00zek/zdzisław22 napisze, iż zakończył migrację wszystkiego, co potrzebuje w inne miejsce.
   Decyzja o przeniesieniu zasobów jest także decyzją @j00zek/zdzisaław22 i nie pozostaje mi nic innego jak zaakceptowanie tej decyzji.
   Również na prośbę użytkownika @j00zek/zdzisław22 zostały usunięte wszystkie wtyczki/dodatki/treści należące do @j00zek/zdzisław22. Nawet to, co zostało napisane dla Graterlia OS, nie może być zostawione. Niezależnie od tego, czy licencja na to pozwala, czy nie. Taka jest wola @j00zek/zdzisław22 i ja ją szanuję.

   Z mojej strony zawsze jest otwartość, jednak to ja (my wspólnie) decyduję o tym, jak wygląda Graterlia, a nie jakakolwiek inna osoba. Wielu z Was ma wgrany System Operacyjny Graterlia właśnie dlatego, że jest to coś innego. Prawdopodobnie to, iż nie akceptuje założeń dla Graterlia, było przyczyną, dla której @j00zek/zdzisław22 podjął taką, a nie inną decyzję.

   Czułem już od dawna presję wywieraną na mnie, abym zmienił wizję Graterlia na inną.
   Graterlia jednak nie powstała jako kolejny, taki sam soft dla Tunera jaki już jest, ale dlatego, że potrzebowałem właśnie czegoś takiego jak Graterlia.

   Cała sytuacja z @j00zek/zdzisław22 stała się z czasem nieznośna dla obu ze stron i trzeba było podjąć jakieś decyzje.

<< 2016.09.16 >>

   Informuję, iż ze względu:

 • na liczne przypadki wykorzystania Graterlia OS niezgodnie z jej przeznaczeniem;
 • publikowanie zmodyfikowanych wersji Graterlia OS w najprzeróżniejszych miejscach oraz sugerowania, iż oprogramowanie może służyć do nielegalnego odbioru programów telewizyjnych;
 • sprzedaży odbiorników sat ze zmodyfikowanymi wersjami Graterlia OS;

podjąłem decyzję o usunięciu wszystkich archiwalnych wersji Graterlia OS.

   Od dnia 2016.09.16:

 • nie będzie można pobrać od nas żadnej archiwalnej wersji Graterlia OS;
 • nie udzielamy żadnego wsparcia dla starszych wersji Graterlia OS;
 • wszystkie wykryte przypadki nielegalnego wykorzystania Graterlia OS będą podlegały zgłoszeniu do odpowiednich służb;
 • wszystkie wykryte przypadki wykorzystania nowej wersji Graterlia OS niezgodnie z obowiązującą od 2016.09.01 licencją Graterlia OS będą również podlegały zgłoszeniu do odpowiednich służb.

   Od teraz mówimy stanowcze NIE dla żerowania na czyjejś pracy. Jeżeli chcesz do czegoś wykorzystać Graterlia OS - zapytaj nas a nie publikuj co chcesz i gdzie chcesz.
 Informuje również, że każdy wykryty przez nas przypadek łamania prawa/licencji/itp. dotyczący innego oprogramowania/wtyczki/dodatku również będzie zgłaszany do odpowiednich służb oraz do autora.

   Decyzja została podjęta po tym jak w wielu miejscach Graterlia OS oraz moja osoba zaczęła być kojarzona z nielegalnymi działaniami na terenie przeróżnych Państw. Nie mam pojęcia co komuś daje takie rozpuszczanie nieprawdziwych plotek.
   Nigdy nie popierałem nielegalnych działań. Zaznaczone jest to wszędzie gdzie tylko się dało. Osoby odwiedzające http://forum.xunil.pl doskonale o tym wiedzą.

<< Informacje ogólne >>

   Forum → Tutaj często pojawiają się pytania, dlaczego tak, nie zaś inaczej. Już na starcie poniektórym nie podobają się pytania podczas rejestracji.
   Informuję, iż pytania podczas rejestracji były, są i będą. Dlaczego? Zabezpieczenie przeciw botom oraz tym użytkownikom, co - jakby to napisać - na forum nie powinni się rejestrować. Mowa o tych, którym nie chce się poszukać informacji. Jeżeli człowiek od początku nie chce być samodzielny, to o czymś to świadczy. Ponadto pierwsze dwa posty na forum i/lub wiadomości prywatne, z powodu identycznego jak opisałem wyżej, również obarczone są karencją dwóch wpisów. I tak musi pozostać.
   Graterlia OS → Całe przedsięwzięcie jest niedochodowe i nikt z nas nie wyłoży pokaźniej sumy pieniędzy. Przewiduje się (prawdopodobnie raz w roku) zbiórkę na serwerownię. Zbiórka będzie dobrowolna! Jak pisałem wyżej - przedsięwzięcie jest niedochodowe - a utrzymanie serwerowni z roku na rok nie tanieje.

Opublikowane 11/03/2013, 0:32:40.
Ostatnio zmodyfikowane 17 dni temu.